MOPS Będzin

  • Życzenia
    Życzenia

    Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna sposobność do przekazania wszystkim pracownikom pomocy społecznej wyrazów uznania za zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi.

  • Centrum Usług Społecznych
    Centrum Usług Społecznych

    Prezydent Miasta Będzina Pan Łukasz Komoniewski serdecznie zaprasza mieszkańców Miasta Będzin w wieku 60+ do skorzystania z oferty powstałego Centrum Usług Społecznych

  • Będziński Tydzień Seniora 2018
    Będziński Tydzień Seniora 2018

    W dniach 16 - 19 października odbył się Będziński Tydzień Seniora, czyli cykl imprez i spotkań dla Seniorów pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

  • Dobry start
    Dobry start

    W 2018 roku po raz pierwszy ruszył rządowy program „Dobry start” czyli 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów, mający na celu wsparcie rodzin w związku z rozpoczęciem roku szkolnego.

  • Wszystkie informacje w jednym miejscu
    Wszystkie informacje w jednym miejscu

    Komu przysługuje świadczenie, jak je uzyskać, z kim się kontaktować,  jakie dokumenty są potrzebne i gdzie je złożyć? Kliknij aby dowiedzieć się szczegółów.

  • Będzińska Karta Seniora
    Będzińska Karta Seniora

    W lutym 2017 r. ruszył Program Będzińska Karta Seniora. Każdy mieszkaniec Będzina powyżej 60 roku życia może skorzystać ze specjalnych zniżek i promocji. 

  • BUTW Będzin
    BUTW Będzin

    Zostań naszym Studentem i weź udział w zajęciach ze śpiewu i komputerów, warsztatach fotograficznych, psychologicznych, treningu pamięci, zajęciach fitness oraz wielu innych.

  • Piknik rodzinny 2018
    Piknik rodzinny 2018

    W dniu 29.06.2018 na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie odbył się ,,Magiczny'' Rodzinny Piknik Integracyjny, przeznaczony dla dzieci i rodzin korzystających z tut. Ośrodka.  

Dział pomocy środowiskowej

 

Kontakt:

 

Dział Pomocy Środowiskowej   

pokój nr 56

tel.:  

email:

(32) 296 21 43

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

     

 

Dział Pomocy Środowiskowej   

pokój nr 59

tel.:  

email:

(32) 296 21 44

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Przyjmujemy w godzinach:

Poniedziałek:   7:30 - 17:00
Wtorek: 7:30 - 15:30
Środa: 7:30 - 15:30
Czwartek: 7:30 - 15:30
Piątek: 7:30 - 15:30

 


  

Zajmujemy się prowadzeniem postępowań administracyjnych wszczętych na wniosek osoby zainteresowanej, jej przedstawiciela ustawowego albo innej osoby, bądź z urzędu. W środowisku zamieszkania klienta przeprowadzane są wywiady środowiskowe przez pracowników socjalnych.

W Dziale Pomocy Środowiskowej prowadzone są indywidualne kartoteki osób i rodzin, klientów Ośrodka, rejestrowane są wywiady środowiskowe o udzielanie różnorodnych form świadczeń: pomocy finansowej, w naturze (np. jeden gorący posiłek) oraz w postaci usług opiekuńczych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych świadczonych w domu klienta.

Pracownicy socjalni Działu prowadzą pracę socjalną z osobami ubiegającymi się o świadczenia z pomocy społecznej, bądź też z osobami wymagającymi wsparcia w formie niematerialnej (wsparcie psychiczne, szeroko rozumiane poradnictwo). 

W Dziale prowadzona jest ewidencja osób objętych pomocą Ośrodka, jest przygotowywana korespondencja z różnymi instytucjami i organizacjami. Ponadto w Dziale prowadzone są wywiady środowiskowe na rzecz kombatantów i repatriantów.

Pracownicy socjalni Działu zajmują się prowadzeniem postępowań dotyczących objęcia dzieci dożywianiem w szkołach i przedszkolach, prowadzeniem akcji kolonijnych, imprez mikołajkowych. Ważnym elementem w zakresie działań pracy pracowników socjalnych jest sporządzanie kontraktów socjalnych z klientami Ośrodka, mających na celu podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin.

Dział Pomocy Środowiskowej na bieżąco współpracuje z innymi Działami Ośrodka oraz z instytucjami i organami administracji, organizacjami społecznymi i pozarządowymi, celem rozwiązywania problemów klientów zgłaszających się o udzielenie pomocy.

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok