MOPS Będzin

 • Piknik rodzinny 2018
  Piknik rodzinny 2018

  W dniu 29.06.2018 na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie odbył się ,,Magiczny'' Rodzinny Piknik Integracyjny, przeznaczony dla dzieci i rodzin korzystających z tut. Ośrodka.  

 • Dobry start
  Dobry start

  W 2018 roku po raz pierwszy rusza rządowy program „Dobry start” czyli 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów, mający na celu wsparcie rodzin w związku z rozpoczęciem roku szkolnego.

 • Wszystkie informacje w jednym miejscu
  Wszystkie informacje w jednym miejscu

  Komu przysługuje świadczenie, jak je uzyskać, z kim się kontaktować,  jakie dokumenty są potrzebne i gdzie je złożyć? Kliknij aby dowiedzieć się szczegółów.

 • Będzińska Karta Seniora
  Będzińska Karta Seniora

  W lutym 2017 r. ruszył Program Będzińska Karta Seniora. Każdy mieszkaniec Będzina powyżej 60 roku życia może skorzystać ze specjalnych zniżek i promocji. 

 • BUTW Będzin
  BUTW Będzin

  Zostań naszym Studentem i weź udział w zajęciach ze śpiewu i komputerów, warsztatach fotograficznych, psychologicznych, treningu pamięci, zajęciach fitness oraz wielu innych.

Zmiana niektórych ustaw związanych z systemem wsparcia rodzin

wykrzyknikDział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie informuje, że 07 lipca 2017 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę o zmianie niektórych ustaw związanych z systemem wsparcia rodzin, która nowelizuje między innymi ustawy: ustawę o świadczeniach rodzinnych, ustawę o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Ustawa oczekuje obecnie na podpis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Termin wejście w życie ustawy to 01.08.2017 roku. Wnioski o zasiłki rodzinne i specjalne zasiłki opiekuńcze na nowy okres zasiłkowy rozpoczynający się 01.11.2017 roku zgodnie ze zmianami zawartymi w wyżej wymienionej ustawie o zmianie niektórych ustaw związanych z systemem wsparcia rodzin, osoby zainteresowane będą mogły składać od 01.08.2017 roku. Wnioski o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy rozpoczynający się od 01.10.2017 roku, tak jak w latach poprzednich osoby zainteresowane będą mogły składać od 01.08.2017 roku.