MOPS Będzin

Asystent rodziny

Informujemy, że w oparciu o przepisy Ustawy z dnia 9 czerwca o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z dnia 21 lipca 2011r. Nr 149, poz.887) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Będzinie od dnia 1.08.2012r. zatrudniono asystentów rodziny. Do ich zadań należy praca z rodziną przeżywającą trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo - wychowawczych w miejscu jej zamieszkania. Wspieranie rodziny jest prowadzone przy aktywnym jej udziale uwzględniającym potencjał własny rodziny oraz zasoby środowiska, z którym asystent aktywnie współpracuje. Działania podejmowane przez asystentów rodziny mają służyć w dłuższej perspektywie wzmocnieniu roli i funkcji rodziny, zapobiegać ich marginalizacji i prowadzić do ich integracji społecznej.

 


Asystenci rodziny są dostępni na dyżurach w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 8.00 - 10.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie przy ul. 11 Listopada 1.


 
Kontakt telefoniczny: (32) 296 21 50
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.