MOPS Będzin

 • Kulig 2019
  Kulig 2019

  Tradycyjnie na początku roku Studenci Będzińskiego Uniwersytetu III Wieku wybierają się na kulig. Tym razem podziwiano bajeczne krajobrazy "Przełęczy Kubalonki" oraz biesiadowano w góralskiej kolibie. 

 • Spotkanie kolędowe
  Spotkanie kolędowe

  Już po raz trzeci odbyło się Spotkanie Kolędowe, podczas którego Studenci BUTW mogli obejrzeć premierę "Opowieści wigilijnej" w wykonaniu grupy teatralnej UTW oraz wysłuchać koncertu piosenek świątecznych.

 • Będziński Tydzień Seniora 2018
  Będziński Tydzień Seniora 2018

  W dniach 16 - 19 października odbył się Będziński Tydzień Seniora, czyli cykl imprez i spotkań dla Seniorów pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

 • Lato w mieście 2018
  Lato w mieście 2018

  Wakacje 2018 roku są bardzo atrakcyjne, m.in. za sprawą nowo powstałej Plaży Miejskiej, na której Studenci relaksują się i miło spędzają czas. Spacerujemy też z kijkami Nordic Walking.

 • Juwenalia Plus 2018
  Juwenalia Plus 2018

  Tegoroczne Juwenalia Plus upłynęły pod hasłem: "Czerwony, zielony, niebieski - nasz Będzin jest królewski". Studenci włączyli się w obchody 660 lecia nadania praw miejskich miastu Będzin. Honorowy Patronat Prezydenta Miasta.

 • Będzińska Karta Seniora
  Będzińska Karta Seniora

  W lutym 2017 r. ruszył Program Będzińska Karta Seniora. Każdy mieszkaniec Będzina powyżej 60 roku życia może skorzystać ze specjalnych zniżek i promocji. 

 • 1 miejsce BUTW
  1 miejsce BUTW

  Miło nam poinformować, że zwycięzcą konkursu na najlepszy UTW w województwie śląskim został Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku, który zdobył aż 2650 głosów!

 • Uniwersytet III Wieku
  Uniwersytet III Wieku

  Zostań naszym Studentem i weź udział w zajęciach ze śpiewu i komputerów, warsztatach fotograficznych,  psychologicznych, treningu pamięci, zajęciach fitness oraz wielu innych.

 • Tablica0
 • Tablica1
 • Tablica2
 • Tablica3

Wydarzenia

wycieczka

wycieczka

wycieczka

Będziński Tydzień Seniora 2017

BUTW tydzien24 października 2017 roku w kinie „Nowość”odbyła się inauguracja Będzińskiego Tygodnia Seniorów, który swoim honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Będzina – Łukasz Komoniewski. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać bardzo ciekawego wykładu dr Magdaleny Boczkowskiej o amantach kina międzywojennego, a następnie obejrzeć darmowy seans „Boska Florence” z Meryl Streep i Hugh Grantem w rolach głównych.

W środę odbył się uroczysty finał konkursu artystycznego dla seniorów Będzińska Kopalnia Talentów organizowany przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Będzinie. Wręczono nagrody i wyróżnienia w 4 kategariach: malarstwo, rękodzieło, literatura oraz fotografia. Spotkanie uświetniła swoim występem grupa teatralna z Czeladzi ze spektaklem „Czadowa babcia”.

W środę po południu odbyła się także Będzińska Biesiada Seniorów, w trakcie której ponad 100 osób kosztowało grillowanej kiełbaski oraz pysznego żurku, a także bawiło się pod gołym niebem w rytm biesiadnej muzyki.

W czwartek bedzińscy Seniorzy mieli możliwość poznać „Różne oblicza miedzi” oraz obejrzeć niezwykle ciekawe wystawy w przepięknych murach Pałacu Mieroszewskich.

Będziński Tydzień Seniora zakończył się bardzo aktywnie w filii Ośrodka Kultury w Będzinie – Grodźcu, gdzie odbył się maraton jogi i zumby. Joga wyzwoliła w uczestnikach skrywaną dotąd energię i pozwoliła w gorących rytmach przetańczyć dwie godziny zumby.
Będziński Tydzień Seniora był okazją nie tylko do spotkań i aktywnego spędzenia czasu, ale również przyczynił się do integracji środowisk senioralnych, które aktywnie działają na terenie miasta Będzina.

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok