MOPS Będzin

Dni Integracji Lokalnej w Parku Dolna Syberka

rakieta syberka31 sierpnia w Parku Dolna Syberka przy Strefie Aktywności Lokalnej odbyła się inauguracja Dni Integracji Lokalnej. Impreza zorganizowana została przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy z Klubu Integracji Społecznej. W zabawie wzięło udział ponad trzystu mieszkańców Będzina, począwszy od maluchów, a na seniorach skończywszy. 

 

Zapewniono mnóstwo atrakcji. Dzieciaki mogły wyszaleć się na dmuchańcu, stworzyć super pamiątki z kreatywnych drucików czy też wymalować buźkę w fantazyjne wzory. Rozbijana była piniata pełna konfetti oraz pysznych cukierków i lizaków. Zaprezentowano pokaz baniek mydlanych wraz z zamykaniem dzieciaków we wnętrzu największych z nich. Dzieci mogły spełnić się artystycznie podczas malowania wielkoformatowego oraz malowania na stretchu. Osoby wolące konkurencje sportowe miały dyspozycji worki do skakania, równoważnię, tunele animacyjne, szarfy, woreczki do rzucania do celu oraz namalowany dzień wcześniej przez członków Klubu Integracji Społecznej plac do gry w klasy. Po zabawach natomiast każdy chętny mógł odpocząć na leżaku oraz posilić się kiełbasą z grilla.

Impreza została zorganizowana pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego.  Dni Integracji Lokalnej są częścią projektu pt. „Inwestycja w człowieka środkiem do osiągnięcia efektów społecznych” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.