MOPS Będzin

Dni Integracji Lokalnej w dzielnicy Ksawera

rakieta ksawera9 września przy Strefie Aktywności Lokalnej w dzielnicy Ksawera odbyły się ostatnie Dni Integracji Lokalnej. Impreza zorganizowana została przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy z Klubu Integracji Społecznej. W zabawie ponownie wzięło udział około trzystu mieszkańców Będzina, począwszy od maluchów, a na seniorach skończywszy.

 

 

Zapewniono mnóstwo atrakcji. Największy entuzjazm naszych milusińskich wzbudziła zabawa idealna na piątkowy upał, czyli przerzucanie balonów z wodą. Dzieciaki mogły także wyszaleć się na dmuchańcu, stworzyć super pamiątki z kreatywnych drucików oraz kolorowego filcu czy też wymalować buźkę w fantazyjne wzory. Zaprezentowano pokaz baniek mydlanych wraz z zamykaniem dzieciaków we wnętrzu największych z nich. Rozdawano kolorowe balony oraz fantazyjne zwierzątka z balonów do modelowania.

 

Osoby wolące konkurencje sportowe miały dyspozycji równoważnię, hula hop, skakanki, tunele animacyjne, szarfy, woreczki do rzucania do celu oraz namalowany dzień wcześniej przez członków Klubu Integracji Społecznej plac do gry w klasy. Po zabawach natomiast każdy chętny mógł odpocząć na leżaku oraz posilić się kiełbasą z grilla.

 

Impreza została zorganizowana pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego.

 

Dni Integracji Lokalnej są częścią projektu pt. „Inwestycja w człowieka środkiem do osiągnięcia efektów społecznych” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która pojawi się już wkrótce :)