MOPS Będzin

Relacja z Kampanii Przeciwko Przemocy w Rodzinie ?Obalamy Mity 2016?

logoW dniach 03 – 04 października 2016 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Będzinie zorganizował Kampanię Przeciwko Przemocy w Rodzinie „Obalamy Mity 2016”. Przemoc jest zjawiskiem, które dotyczy wielu miast w Polsce. Jest to także problemem, który nie zaistniał dostatecznie głęboko w mentalności obywateli. Wielu ludzi nie potrafi dokładnie zdefiniować pojęcia „przemoc”. Można spotkać się z objawami bezczynności wobec dziejącej się przemocy, bezradności wobec sprawców oraz braku wiedzy jakie kroki można przedsięwziąć, gdy jest się jej świadkiem lub ofiarą.

 

Głównym celem kampanii było zainteresowanie mieszkańców Będzina i okolic tematyką przemocy. W związku z tym w dniu 03.10.2016r. o godz. 16.00 w Kinie „Nowość” w Będzinie odbyła się impreza otwarta dla każdego mieszkańca miasta. Była to emisja familijnej animacji nawiązującej do tematyki radzenia sobie z przemocą i emocjami pt. „W głowie się nie mieści”. Film ten stanowił wartościowy materiał edukacyjny zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Seans poprzedzony został prelekcją psychologa dotyczącą tematyki filmu oraz problemu przemocy w rodzinie, a także prezentacją krótkometrażowego filmu prezentującego poświęconą przemocy sondę przeprowadzoną wśród mieszkańców Będzina, a wzbogaconą o komentarze pracowników Działu Poradnictwa Specjalistycznego MOPS Będzin. Imprezę zakończono krótkim poczęstunkiem. Uczestniczyło w niej prawie 300 osób.


W dniu 04.10.2016 r. o godz. 11.00 w Kinie „Nowość” w Będzinie odbyła się impreza przeznaczona dla kuratorów, pedagogów, pracowników socjalnych oraz klientów MOPS Będzin. Imprezę rozpoczęto prelekcją poświęconą FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy) oraz FASD (Spektrum Alkoholowych Uszkodzeń Płodu) przeprowadzoną przez Panią dr n. med. Małgorzatę Klecką założycielkę i Prezesa Fundacji FAStryga w Lędzinach. Wykład obfitował zarówno w teorię jak i w wiele przypadków praktycznych nad którymi pracowała prelegentka w swojej Fundacji. Po przerwie kawowej odbyły się seanse krótkometrażowego filmu prezentującego poświęconą przemocy sondę przeprowadzoną wśród mieszkańców Będzina, a wzbogaconą o komentarze pracowników Działu Poradnictwa Specjalistycznego MOPS Będzin oraz animacji familijnej „W głowie się nie mieści”.

 

Kampania została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

 

play

 Zapraszamy do obejrzenia wideo "Kampania antyprzemocowa 2016" - kliknij aby przejść