MOPS Będzin

  • Szkolenia KIS
  • Kamil
  • Syta szkolenie

Dni Integracji Lokalnej w dzielnicy Grodziec

rakieta grodziec7 września przy Strefie Aktywności Lokalnej w dzielnicy Grodziec odbyła się trzecia impreza spod znaku Dni Integracji Lokalnej. Impreza zorganizowana została przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy z Klubu Integracji Społecznej. W zabawie ponownie wzięło udział około trzystu mieszkańców Będzina, począwszy od maluchów, a na seniorach skończywszy.

 

Zapewniono mnóstwo atrakcji. Dzieciaki mogły wyszaleć się na dmuchańcu, stworzyć super pamiątki z kreatywnych drucików oraz kolorowego filcu czy też wymalować buźkę w fantazyjne wzory. Zaprezentowano pokaz baniek mydlanych wraz z zamykaniem dzieciaków we wnętrzu największych z nich. Ogromnym powodzeniem wśród najmłodszych cieszył się konkurs plastyczny malowania wielkoformatowego. Jak na imprezę rodzinną przystało - nagrody dla zwycięzców przyznawała Pani Dyrektor MOPS wraz z synem.


Osoby wolące konkurencje sportowe miały dyspozycji równoważnię, hula hop, skakanki, tunele animacyjne, szarfy, woreczki do rzucania do celu oraz namalowany dzień wcześniej przez członków Klubu Integracji Społecznej plac do gry w klasy. Jak zwykle ogromne emocje wzbudziły wyścigi w workach. Po zabawach natomiast każdy chętny mógł odpocząć na leżaku oraz posilić się kiełbasą z grilla.


Impreza została zorganizowana pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego. Dni Integracji Lokalnej są częścią projektu pt. „Inwestycja w człowieka środkiem do osiągnięcia efektów społecznych” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.


Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, która pojawi się już wkrótce :)