MOPS Będzin

 • Piknik rodzinny 2018
  Piknik rodzinny 2018

  W dniu 29.06.2018 na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie odbył się ,,Magiczny'' Rodzinny Piknik Integracyjny, przeznaczony dla dzieci i rodzin korzystających z tut. Ośrodka.  

 • Dobry start
  Dobry start

  W 2018 roku po raz pierwszy rusza rządowy program „Dobry start” czyli 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów, mający na celu wsparcie rodzin w związku z rozpoczęciem roku szkolnego.

 • Wszystkie informacje w jednym miejscu
  Wszystkie informacje w jednym miejscu

  Komu przysługuje świadczenie, jak je uzyskać, z kim się kontaktować,  jakie dokumenty są potrzebne i gdzie je złożyć? Kliknij aby dowiedzieć się szczegółów.

 • Będzińska Karta Seniora
  Będzińska Karta Seniora

  W lutym 2017 r. ruszył Program Będzińska Karta Seniora. Każdy mieszkaniec Będzina powyżej 60 roku życia może skorzystać ze specjalnych zniżek i promocji. 

 • BUTW Będzin
  BUTW Będzin

  Zostań naszym Studentem i weź udział w zajęciach ze śpiewu i komputerów, warsztatach fotograficznych, psychologicznych, treningu pamięci, zajęciach fitness oraz wielu innych.

Zmiany w Świadczeniach Wychowawczych 500+

wykrzyknikDział Świadczeń Wychowawczych 500+ Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie informuje, że od 1 sierpnia 2017 r. wnioski o świadczenie wychowawcze (tzw. 500+) będą przyjmowane w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Dział Świadczeń Wychowawczych 500+ w Będzinie przy ul. 11 Listopada 1 pok. 23 (parter, wejście środkowe).Wnioski będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz.8:00-17:30. Wnioski można również wysłać na adres ośrodka.

 

W związku z planowaną zmianą przepisów w zakresie świadczeń wychowawczych aktualna informacja na temat zasad przyznawania świadczeń oraz terminu składania wniosków będzie umieszczona na stronie internetowej ośrodka. Uwaga ! Nowe wzory wniosków obowiązujących od 1 sierpnia 2017 r. są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin/