MOPS Będzin

 • Życzenia
  Życzenia

  Dzień Pracownika Socjalnego to szczególna sposobność do przekazania wszystkim pracownikom pomocy społecznej wyrazów uznania za zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi.

 • Letnie Półkolonie 2019
  Letnie Półkolonie 2019

  MOPS Będzin zorganizował w dniach od 1-5 lipca Letnie Półkolonie dla najmłodszych podopiecznych. Imprezę Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Będzina.

 • Rodzina 500+
  Rodzina 500+

  Komu przysługuje świadczenie, jak je uzyskać, z kim się kontaktować,  jakie dokumenty są potrzebne i gdzie je złożyć? Kliknij aby dowiedzieć się szczegółów.

 • Dobry start
  Dobry start

  W 2018 roku po raz pierwszy ruszył rządowy program „Dobry start” czyli 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów, mający na celu wsparcie rodzin w związku z rozpoczęciem roku szkolnego.

 • Centrum Usług Społecznych
  Centrum Usług Społecznych

  Prezydent Miasta Będzina Pan Łukasz Komoniewski serdecznie zaprasza mieszkańców Miasta Będzin w wieku 60+ do skorzystania z oferty powstałego Centrum Usług Społecznych

 • Będzińska Karta Seniora
  Będzińska Karta Seniora

  W lutym 2017 r. ruszył Program Będzińska Karta Seniora. Każdy mieszkaniec Będzina powyżej 60 roku życia może skorzystać ze specjalnych zniżek i promocji. 

 • BUTW Będzin
  BUTW Będzin

  Zostań naszym Studentem i weź udział w zajęciach ze śpiewu i komputerów, warsztatach fotograficznych, psychologicznych, treningu pamięci, zajęciach fitness oraz wielu innych.

Znam swoje prawa - nie akceptuję przemocy

znam swoje prawa

Od września 2013 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Będzinie we współpracy z Urzędem Miasta w Będzinie realizuje Kampanię społeczną ?Znam swoje prawa ? nie akceptuję przemocy?. Dobiega półmetka coaching grupowy dla profesjonalistów zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie prowadzony przez Agnieszkę Szeptuch (coacha, psychologa, specjalistę ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie). Coaching grupowy ? będący środkiem umożliwiającym przemianę grupy indywidualności pracujących razem w trwały, spójny i kreatywny zespół ? umożliwia uczestnikom osiąganie celów przez poszczególnych członków grupy przy wykorzystaniu mądrości grupy. Spotkania coachingowe stanowią dla uczestników inspirację do poszukiwania nowych, twórczych rozwiązań w pracy z osobami uwikłanymi w przemoc domową, ale też okazję do stawiania sobie wyzwań zawodowych i zacieśniania współpracy zespołowej, interdyscyplinarnej, międzyinstytucjonalnej. Wykorzystanie coachingu jako sposobu wzmacniania kompetencji pracowników pozytywnie wpisuje się z kreowanie nowego wizerunku pomocy społecznej jako nowoczesnej, efektywnej, elastycznej w doborze metod prowadzących do pożądanych celów i zorientowanej na zintegrowany rozwój kadry.

 

Zrealizowana została także pierwsza edycja warsztatów dla rodziców promujących metody wychowawcze bez użycia przemocy pt. ?Co mądrze zasiejesz, to obficie zbierzesz ? wspieranie dojrzałego rodzicielstwa? prowadzonych przez Małgorzatę Łozińską (psychologa, konsultanta ds. rodzin). W warsztatach wzięli udział rodzice pragnący poprawić jakość swoich relacji z dziećmi i nauczyć się umiejętnie budować relacje ze swoimi dziećmi. Spotkania warsztatowe były okazją do refleksji nad skutecznością różnych metod wychowawczych, uwrażliwiały rodziców na potrzeby dzieci, ale przede wszystkim pomagały nabyć umiejętności budowania prawidłowych relacji z dzieckiem i współpracy z nim w poszanowaniu dla jego podmiotowości, indywidualności i godności.

 

W najbliższych dniach zostanie zainaugurowana akcja edukacyjna z wykorzystaniem ulotek, plakatów i billboardów, które pojawią się w przestrzeni publicznej naszego miasta. Materiały edukacyjne mają na celu uwrażliwienie społeczności lokalnej na problem przemocy w rodzinie poprzez dostarczenie wiedzy o przysługujących każdemu człowiekowi praw, ale też poprzez zdemaskowanie szkodliwych mitów usprawiedliwiających i ukrywających przemoc domową. Materiały edukacyjne będą też zawierać informację o instytucjach świadczących profesjonalną pomoc osobom doznającym przemocy w rodzinie. 

 

Na ręce mieszkańców Będzina trafią ?gadżety budzące świadomość? ? kobiece lusterka kosmetyczne i domowe magnesy na lodówkę. ?Gadżety?mają prowokować do społecznej dyskusji na temat prawa do życia w rodzinie wolnej od przemocy. 

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok