MOPS Będzin

  • Szkolenia KIS
  • Syta szkolenie
  • Kamil

Dni Integracji Lokalnej na osiedlu Zamkowym

2 września w Strefie Aktywności Lokalnej na osiedlu Zamkowym odbyły się drugie Dni Integracji Lokalnej. Impreza zorganizowana została przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wolontariuszy z Klubu Integracji Społecznej. W zabawie wzięło udział około trzystu mieszkańców Będzina, począwszy od maluchów, a na seniorach skończywszy. Zapewniono mnóstwo atrakcji. Dzieciaki mogły wyszaleć się na dmuchańcu, stworzyć super pamiątki z kreatywnych drucików czy też wymalować buźkę w fantazyjne wzory. Rozbijana była piniata pełna konfetti oraz pysznych cukierków i lizaków.

 

Zaprezentowano pokaz baniek mydlanych wraz z zamykaniem dzieciaków we wnętrzu największych z nich. Dzieci mogły spełnić się artystycznie podczas malowania wielkoformatowego oraz w trakcie konkursu rysowania kredą swojego wymarzonego zamku. Osoby wolące konkurencje sportowe miały dyspozycji równoważnię, tunele animacyjne, szarfy, woreczki do rzucania do celu oraz namalowany dzień wcześniej przez członków Klubu Integracji Społecznej plac do gry w klasy. Zorganizowano integracyjne przeciąganie liny oraz konkurs skoków w workach. Po zabawach natomiast każdy chętny mógł odpocząć na leżaku oraz posilić się kiełbasą z grilla. 

 

Impreza została zorganizowana pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego. Dni Integracji Lokalnej są częścią projektu pt. „Inwestycja w człowieka środkiem do osiągnięcia efektów społecznych” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.